«
 1. Home
 2. Eat healthy
 3. How to Make Broccoli Cure

How to Make Broccoli Cure

How to Make Broccoli Cure

How to Make Slimming Broccoli Cure

A Flavor that Protects From Bone Resorption and Cysts and Helps Weight Loss: Broccoli Cure

This recipe is “How to Make Broccoli Cure” for those who want to lose weight healthily. If the key to a healthy life, staying fit and losing weight is to eat healthy, it means that you invite the freshest vegetables and fruits of the season to your kitchens and try to use them in their freshest form often. That’s exactly why today’s topic is a healing cure that you can prepare with fresh broccoli, broccoli cure!

How to prepare a slimming broccoli cure? It explains how broccoli cure is prepared, which should be evaluated especially by those who pay attention to their form, trying to lose weight, and those who complain about osteoporosis, what are the benefits of broccoli cure, why should we start consuming it more often.

Once you get to know broccoli and see its miraculous effects on the body, even those who don’t like broccoli will want to give it a chance, this broccoli cure will be made in many kitchens when broccoli is at its freshest.

How is broccoli cure prepared and how is it applied?

Brokoli Kürü Nasıl Yapılır?
How to Make Broccoli Cure

There are only 2 materials you will need to apply the broccoli cure. However, since it is a long-term cure that you need to continue for about 3 weeks, let’s say that you should definitely take plenty of broccoli beforehand and let’s get you right to our broccoli cure recipe.

Necessary ingredients for broccoli cure:

 • 200-250 grams of broccoli
 • 2 glasses of water

How to make broccoli cure?

Transfer water and broccoli into a saucepan. Close the lid of the pot. Turn on the stove and let it boil. After boiling for about 5 minutes, turn off the stove, wait for it to warm up a little, then strain it. Set aside the boiled broccoli you have obtained, and pour the water into the glasses to apply the broccoli cure.

How is broccoli cure applied?

Kolayca hazırlanan brokoli küründen elde edeceğiniz sarımsı renkli suyu her sabah ve akşam aç karnına yemeklerden önce için. Tadını beğenmeseniz bile fazladan bir malzeme ekleyip en basit haliyle değerlendirmeye çalışmayın.

1 hafta boyunca her sabah ve akşam içtikten sonra 1 gün ara verin ve ardından 1 hafta boyunca tekrar uygulayın. Bu şekilde toplam 3 hafta ara verip uygulamak yeterli olacaktır. Bu uygulamaya devam etmek istiyorsanız 3 hafta sonunda bu sefer en az 3 gün ara verin ve ardından tekrar uygulamaya başlayın.

Brokoli kürünün faydaları nelerdir?

Zayıflatıcı Brokoli Kürü

Brokoli kürünün nasıl hazırlanacağını ve uygulanacağını öğrendik ama bu uygulamayı neden yapalım diye düşünebilirsiniz. İşte tam da bu yüzden brokoli kürünün faydaları ve vücudunuza olan etkileri aşağıda sizleri bekliyor:

 • Brokoli kürü özellikle kadınlarda yaygın olan birçok kist oluşumunu engeller.
 • Oluşan kistlerin büyümesini ve yayılmasını engeller.
 • Bu özelliği ile başta meme kanseri olmak üzere birçok kanser türüne karşı koruyucu etkiye sahiptir.
 • Bu kür erkeklerde sık görülen prostat büyümesi sorununa da iyi gelmektedir.
 • Ayrıca prostat iltihabını en aza indirir ve iltihaplanma riskini ortadan kaldırır.
 • Düzenli kullanıldığında içerisindeki kalsiyum sayesinde osteoporoz olarak da bilinen osteoporoza iyi gelir.
 • Tüm bunların yanı sıra brokoli kürü vücudun ihtiyacı olan vitamin ve mineral gibi birçok faydalı maddeyi aynı anda ve en düşük kalorili şekilde sağladığı için kilo vermek isteyenlerin işini kolaylaştırıyor.
 • Günlük C vitamini ihtiyacımızın önemli bir bölümünü tek başına karşılamayı başarıyor.

Brokoli kürü uygularken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

brokoli kürü

Brokoli kürünün faydalarını öğrendik ama bu konuda bilmemiz gereken birçok önemli konu ve yan etkisi var. Brokoli kürünü uygulayıp uygulayamayacağınıza karar verebilmek için aşağıdaki noktalara dikkat etmeli ve bu durumlardan biri bile kafanızı karıştırıyorsa bu kür dahil hiçbir doğal ürünü doktorunuza danışmadan düzenli olarak kullanmamalısınız.

 • Düzenli olarak kullanmanız gereken bir ilaç varsa brokoli kürünü olumsuz yan etkilere neden olabileceği veya ilaçların etkisini sınırlayabileceği için kullanmamalısınız.
 • Hormonal bir rahatsızlığınız varsa ve doktor kontrolünde bir tedavi görüyorsanız brokoli küründen uzak durmalısınız.
 • Bu kürü hazırlarken mutlaka taze ve yeşil brokoli kullanmalı, sararmaya başlamış brokoliyi kullanmamalısınız.
 • Tedavinin başladığı 21 gün boyunca çay, kahve gibi kafein içeren yiyecek ve içeceklerin yanı sıra çikolata, ceviz, portakal ve portakal suyundan uzak durmalısınız.
 • Döngünün etkili olabilmesi için 21 gün boyunca 1 günden fazla ara vermemelisiniz.
 • 21 günün sonunda organlarınızın dinlenmesi için zaman tanımalı ve brokoli kürüne en az 3 gün ara vermelisiniz.
 • Son olarak küçük bir tavsiye, bu kürü uygularken alacağınız çok sayıda haşlanmış brokoliyi asla atmayın, salata olarak, üzerine yoğurt dökerek veya yemek haline getirerek kullanabilirsiniz.

Memnuniyetle…

Turkish Recipes That Will Interest You

Spread the Recipe
Leave a reply

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *